BELYSNING / Väggbelysning / Väggarmaturer 13992057
*
nr 1399 2057
Alf Svensson
(1923-1992), Sverige
Väggarmaturer, Ett par, Bergboms. Modell V-17,1950-tal. Fästen av mässing, skärmar av rödlackerad plåt med vardera två ljuspunkter. Höjd: 29,5 cm
Alf Svensson, svensk formgivare född 1923, död 1992.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2021
kl 18:14:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 22:31:42
1
3.600 kr
23/5 21:10:17
2
3.200 kr
23/5 21:10:17
1
3.400 kr (Budbetjänt)
24/5 16:43:45
3
5.000 kr
24/5 16:44:21
1
4.600 kr
24/5 16:44:21
3
4.800 kr (Budbetjänt)
24/5 16:45:02
1
5.600 kr
24/5 16:46:17
1
5.800 kr
24/5 18:04:18
4
5.600 kr
24/5 18:04:19
1
5.800 kr (Budbetjänt)
24/5 18:05:27
4
6.000 kr
24/5 18:06:33
1
6.400 kr
24/5 18:06:41
1
6.400 kr
24/5 18:09:28
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
24 maj
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av Achille & Pier Castiglioni, Hertha Bengtson, Yngve Ekström, Pierre Forsell, Erik Höglund, Arne Jacobsen, Wilhelm Kåge, Lisa Larson, St ...
Läs mer om Retro
- Konstnär/Designer
*
Alf Svensson
Alf Svensson, svensk formgivare född 1923, död 1992.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1399 2057
Alf Svensson
(1923-1992), Sverige
Väggarmaturer, Ett par, Bergboms. Modell V-17,1950-tal. Fästen av mässing, skärmar av rödlackerad plåt med vardera två ljuspunkter. Höjd: 29,5 cm
Alf Svensson, svensk formgivare född 1923, död 1992.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 22:31:42 | 1 | 3.600 kr |
23/5 21:10:17 | 2 | 3.200 kr |
23/5 21:10:17 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
24/5 16:43:45 | 3 | 5.000 kr |
24/5 16:44:21 | 1 | 4.600 kr |
24/5 16:44:21 | 3 | 4.800 kr (Budbetjänt) |
24/5 16:45:02 | 1 | 5.600 kr |
24/5 16:46:17 | 1 | 5.800 kr |
24/5 18:04:18 | 4 | 5.600 kr |
24/5 18:04:19 | 1 | 5.800 kr (Budbetjänt) |
24/5 18:05:27 | 4 | 6.000 kr |
24/5 18:06:33 | 1 | 6.400 kr |
24/5 18:06:41 | 1 | 6.400 kr |
24/5 18:09:28 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
24 maj
Retro
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av Achille & Pier Castiglioni, Hertha Bengtson, Yngve Ekström, Pierre Forsell, Erik Höglund, Arne Jacobsen, Wilhelm KÃ¥ge, Lisa Larson, St ...Läs mer om Retro
- Konstnär/Designer